KONST / Litografier / Färglitografi 8952367
nr 895 2367
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), Stämpelsignerad, Verso verso, bladets mått: 49x52 (oramad)
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
400 kr
måndag 19 maj 2014
kl 18:12:05
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås